Pamje nga darka e sotme, Kurtin e Krasniqin i shoqëruan Kusari-Lila e Tahiri

Zyra e Kryeministrit Albin Kurti ka dërguar fotografi në adresë të mediave nga darka me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi.

Në takim, të pranishëm ishin edhe shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Mimoza Kusari-Lila dhe shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri.

Takimi ka përfunduar para pak minutash dhe në fjalën e tij para mediave, Memli Krasniqi, shprehu gatishmërinë e PDK-së për zgjedhje. Ai konsideron se qeverisja deri këtu nuk ka qenë e duhura.

Ai tha se takimi ishe në “relacione normale”, pavarësisht dallimeve që i kanë.

“Duhet të jemi në funksion të interesit qytetar”, tha Krasniqi.

Lajmet Pamje nga darka e sotme, Kurtin e Krasniqin i shoqëruan Kusari-Lila e Tahiri >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>