Osmani uron Suedinë për NATO-n: Moment historik për sigurinë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar kryeministrin e Suedisë, Ulf Kristersson, për marrjen e dritës jeshile nga të gjitha vendet anëtare për anëtarësim në NATO.

Osmani shkruan se ky është një moment historik për sigurinë, dhe Kosova do vazhdojë të punojë që t’i bashkohet Aleancës transatlantike.

”Urime, Kryeministër Kristersson!

Ky është një moment historik për sigurinë, parandalimin dhe mbrojtjen evropiane!

Kosova do të vazhdojë të punojë me aleatët në përpjekjet tona për t’iu bashkuar Aleancës transatlantike, duke kontribuar për një Evropë më të sigurt dhe më të sigurt”.

Lajmet Osmani uron Suedinë për NATO-n: Moment historik për sigurinë >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>