Osmani takohet me dy zyrtaret amerikane në San Salvador

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar se është takuar me nën-sekretaren e Shtetit për tregti ndërkombëtare Marisa Lago dhe ndihmës-sekretaren e Shtetit, Julieta Valls Noyes.

Në këtë takim, Osmani ka thënë se kanë folur për partneritetin e Kosovës me Shtetet e Bashkuara, zhvillimet e fundit në fushën e sigurisë dhe për mundësitë për rritjen e tregtisë dhe forcimin e bashkëpunimit ekonomik.

“Një fillim i mbarë i ditës me partnerët tanë amerikanë! Në San Salvador, u takova me nën-sekretaren e Shtetit për tregti ndërkombëtare Marisa Lago dhe ndihmës-sekretaren e Shtetit, Julieta Valls Noyes. Diskutim përmbajtësor për partneritetin tonë me Shtetet e Bashkuara, zhvillimet e fundit të sigurisë, mundësitë për rritjen e tregtisë dhe forcimin e bashkëpunimit ekonomik.  🇽🇰 🇺🇸”, ka shkruar Osmani.

Lajmet Osmani takohet me dy zyrtaret amerikane në San Salvador >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>