Osmani: Sot dekretova hapjen e Misionit të Posaçëm në Vatikan

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka bërë të ditur se sot ka dekretuar hapjen e Misionit të Posaçëm të Republikës së Kosovës në Vatikan.

Osmani ka deklaruar se kjo po ndodh pas dy vitesh punë dhe sipas saj ky është hap i rëndësishëm në thellimin e raporteve me Selinë e Shenjtë.

Njoftimi i plotë:

Pas dy vitesh pune intensive me Selinë e Shenjtë, kam dekretuar formalisht hapjen e Misionit të Posaçëm të Republikës së Kosovës në Selinë e Shenjtë.

Ky është hap i rëndësishëm për Kosovën dhe raportet tona me Selinë e Shenjtë, të cilat do të vazhdojmë t’i thellojmë.

Lajmet Osmani: Sot dekretova hapjen e Misionit të Posaçëm në Vatikan >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>