Osmani: Portugalia është një shtet jashtëzakonisht miqësor

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, po qëndron në Lisbonë të Portugalisë, ku është pritur nga homologu i saj Marcelo Rebelo de Sousa.

Osmani në një postim në platformën “X” ka falënderuar presidentin portugez për pritjen e ngrohtë.

“Këtë vit ndërsa vendet tona shënojnë 15 vjetorin e marrëdhënieve diplomatike, ne riafirmojmë angazhimin tonë të përbashkët për të forcuar më tej lidhjet dhe bashkëpunimin tonë”, ka shkruar Osmani.

Lajmet Osmani: Portugalia është një shtet jashtëzakonisht miqësor >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>