OSBE-ja e përshkruan si femicid vrasjen e 21-vjeçares në Ferizaj

Misioni i OSBE-së në Kosovë ka reaguar pas vrasjes së një 21 vjeçare nga bashkëshortin në Ferizaj.  

Ata kanë përgëzuar Policinë e Kosovës për arrestimin e të dyshuarit, që poashtu plagosi edhe vëllain 15-vjeçar të viktimës.

Lexo edhe:

Krimi brenda në zyrën e punës në Ferizaj, 21-vjeçarja u vra nga ish-bashkëshorti, vëllai i saj mbeti i plagosur

“I tmerruar dhe i pikëlluar nga vrasja e një gruaje 21-vjeçare dhe plagosja e një djali 15-vjeçar sot në Ferizaj/Uroševac. Ne e përgëzojmë @Kosovo_Police për arrestimin e menjëhershëm të një të dyshuari për atë që duket të jetë një femicide”, thuhet në reagimin e OSBE-së.

Tutje ata thanë se do ta luftojnë dhunën me bazë gjinore dhe dhunën në familje,

Lajmet OSBE-ja e përshkruan si femicid vrasjen e 21-vjeçares në Ferizaj >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>