Organizohet eventi i degustimit “Cakërrojmë Gotat”, Peci mbledh gastronomet, hotelierët dhe verëtarët në Shtëpinë e Verës

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural Faton Peci në takimin e organizuar në shënim të 25 Majit – Ditës së Verës në Rahovec, ka thënë se është veprim patriotik prezenca e më së paku një varieteti të verës vendore në kafiteri e hotelet vendore, raporton Ekonomia Online. Kjo sipas tij kontribuon në hallkën e zhvillimit ekonomik. “Kam iniciuar ketë takim në këtë format të gjerë…

Source

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>