Opozita bojkoton mbledhjen e Komisionit për Arsim

Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturё, Rini dhe Sport, të premten shqyrtoi Projektligjin pёr tekste shkollore.

Anëtarët e Komisionit nga radhët e opozitës e kanë bojkotuar mbledhjen me arsyetimin se nuk marrin pjesë në Komisionin për Ligjin e Kontrabanduar.

Kryetari i Komisionit, Ardian Gola, miratoi rendin e ditës me asnjë votë kundër, ndërsa u miratuan amandamentet që janë ndryshuar përgjatë grupit punues.

Ndërsa, nuk u caktua ndonjë datë tjetër për mbledhjen e radhës të Komisionit. /EO

Lajmet Opozita bojkoton mbledhjen e Komisionit për Arsim >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>