OKB: Numri i civilëve të vrarë nga 24 shkurti, më i lartë se 6884 persona

Komisioneri i Lartë i Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut ka publikuar numrin e viktimave nga lufta e Rusisë në Ukrainë. Sipas OKB, numri i civilëve të vrarë që prej 24 shkurtit deri më 26 dhjetor, është më i lartë se 6,884 persona, përfshi 429 fëmijë

.“Shifra aktuale ka të ngjarë të jetë “dukshëm më e lartë, pasi marrja e informacionit nga disa vende ku kanë ndodhur armiqësi intensive është vonuar dhe shumë raporte janë ende në pritje të vërtetimit”.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!