O’Brien dhe Escobar sot flasin për takimin e QUINT në Uashington dhe ndërhyrjen e NATO-s në Kosovë

Sot më 22 mars, Ndihmës Sekretari i Byrosë për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike James O’Brien dhe zëvendësi i tij, Gabriel Escobar, do të mbajnë një fjalim për gazetarë ku në fokus do të kenë Ballkanin.

Ambasadori O’Brien dhe Zëvendës Ndihmës Sekretari Escobar “do të japin një lexim të takimit të fundit të të dërguarve të Ballkanit Perëndimor nga Mbretëria e Bashkuar, Franca, Gjermania, Italia dhe Shtetet e Bashkuara në Uashington”.

Siç thuhet në një njoftim të ambasadës amerikane, ata gjithashtu do të diskutojnë për 25 vjetorin e fillimit të Operacionit të Forcave Aleate, përgjigjen e NATO-s ndaj krizës humanitare në Kosovë dhe rrugën përpara drejt një Ballkani Perëndimor më të qëndrueshëm, më të begatë dhe më të sigurt.

Lajmet O’Brien dhe Escobar sot flasin për takimin e QUINT në Uashington dhe ndërhyrjen e NATO-s në Kosovë >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>