Nxirreni menjëherë nga dhoma e gjumit, kjo gjë mund t’ju pengojë që të flini

Sipas ekspertëve të feng shui-t, gabimi më i madh që bëjnë njerëzit kur dekorojnë dhomën e gjumit është dizajni i saj. Ekspertja e Feng Shui-t, Amanda Gibby Peters, pohon se nëse keni pasqyra në murin e dhomës së gjumit, ato mund të ndikojnë në cilësinë e gjumit tuaj.

Ajo thotë se sipas parimeve të feng shui-t, shkencës së lashtë kineze të harmonizimit të energjive, pasqyrat mund të prishin gjumin sepse rrisin energjinë. Ekspertët thonë se nuk duhet të vendosni një pasqyrë përballë shtratit tuaj, pasi ajo do të reflektojë energji dhe do t’ju mbajë zgjuar.

Laura Cerano, gjithashtu një eksperte e feng shui-t, shpjegon se si duhet të duket një dhomë gjumi kur e ndani atë me partnerin tuaj. Kur ndani një shtrat me një partner, në vend të një pasqyre, është shumë më mirë të vendosni një komodinë me një llambë në secilën anë të krevatit.

Kjo është simbolike e krijimit të hapësirës së barabartë për ju dhe partnerin tuaj. Dhe kur bëhet fjalë për pozicionin e krevatit, mos e vendosni kurrë në mur. “Rrjedha e energjisë dhe pozicioni i mobiljeve mund të përmirësojnë vërtet gjumin”, shpjegoi Laura Cerano. /Rahoveci INFO

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!