Nuk ka dilemë, Xhaka më i miri i Zvicrës

Granit Xhaka është shpallur futbollisti më i mirë i Zvicrës për vitin 2023. Ceremonia e shpalljes së më të mirëve është mbajtur të hënën mbrëma.

Xhaka ishte në konkurrencë me Manuel Akanjin dhe Zeki Amdounin, ndërsa u shpall më i miri për herë të dytë rresht.

Mesfushori shqiptar tashmë mban rekordin për më së shumti paraqitje për Zvicrën. Ka arritur në shifrën e 121 ndeshjeve.

“Pa përkrahjen e gruas sime, që më përkrah shumë, do të ishte e pamundur”, ka thënë Xhaka duke mbajtur trofeun në dorë.

Ai ka falënderuar edhe ekipin dhe stafin, ndërsa është shprehur i lumtur që u shpall më i miri.

Lajmet Nuk ka dilemë, Xhaka më i miri i Zvicrës >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>