Njoftim i rëndësishëm nga Ujësjellësi “Prishtina” lidhur me ujin e pijes pas vërshimeve

Mjeku: Ka turbullirë të ujit dhe ndërprerje në katet e larta të banesave.

Për shkak të turbullirës së ujit në kanalin e Ibrit, fabrikën në Shkabaj e kemi jashtë funksionit. Kështu ka thënë zëdhënësja e KRU ”Prishtina”, Arjeta Mjeku.

Ajo ka thënë se për shkak të alternativave për furnizim në pikat që furnizohen nga Shkabaj, disa zona në kryeqytet kanë probleme me furnizim me ujë. Por sipas Mjekut kjo po ndodhë vetëm në pikat e larta.

“Në rrugën “Malush Kosova”, shpesh ndodhë që të manipulojnë me valvula dhe e ndalin ujin pa lejen e banorëve. Po ashtu, banesat e reja që nuk kanë pompa mund të kenë probleme. Andaj, ata duhet ti vendosin vet për të shtyrë ujin në katet e larta’, ka thënë Mjeku.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!