Njeriu me gjuhën më të gjatë në botë thyen rekordin botëror të blloqeve Jenga

Një burrë nga Kalifornia me gjuhën më të gjatë në botë vendosi një rekord të ri botëror Guinness për kohën më të shpejtë për të hequr pesë blloqe Jenga me gjuhë.

Nick Stoeberl nga Salinas, i cili fitoi Rekordin e tij të parë Botëror Guinness kur gjuha e tij u mat 10 cm, arriti të heqë pesë blloqe në 55.526 sekonda.

Stoeberl, i cili gjithashtu përdor gjuhën e tij që thyen rekordet për të pikturuar, tha se të qenit një mbajtës i rekordeve Guinness i ka ndryshuar jetën.

“Kam qenë në gjendje të shkoj në vende të ndryshme dhe të shoh të gjitha llojet e ndryshme të kulturave dhe të rri me njerëz të mirë dhe të ha ushqim të mirë,” tha ai. “Është shumë argëtuese dhe unë i shikoja librat si fëmijë dhe kështu të jesh në to është thjesht një nder, është e madhe.“/Rahoveci INFO

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!