Një zjarrfikës i lënduar nga intervenimi i mbrëmshëm në Zatriq

Është lënduar një zjarrfikës në fshatin Zatriq të Rahovecit, teksa po shuante zjarrin në pyllin e fshatit.

Zjarrfikësi është duke u trajtuar në spitalin e Gjakovës, ndërkaq raportohet se pyllit i është vënë zjarri nga disa persona të panjohur.

“Raportohet se nga persona të pa njohur i është vënë zjarri pyllit të fshatit. Zjarrfikësit kanë shuar zjarrin. Gjatë tentimit për shuarjen e zjarrit, një zjarrfikës ka pësuar lëndime dhe është duke u trajtuar në Spitalin e Gjakovës. Nuk dihet vlera e dëmit të shkaktuar. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raportin e policisë.

Një grua nga Rahoveci sulmohet nga djali e nusja e saj, lajmërohet në polici

Lajmet Një zjarrfikës i lënduar nga intervenimi i mbrëmshëm në Zatriq >> Portal informacionesh nga Kosova.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!