Një nishan në fytyrë thotë shumë për ty, nëse është në mjekrën tuaj, do të keni shumë para

Nishanet e fytyrës mund të jenë të ngritura ose të sheshta, me ngjyra nga rozë në kafe të errët dhe madje edhe të zezë. Nishanet në fytyrë janë zakonisht të vegjël. Sidoqoftë, ia vlen të kontrolloni të gjitha nishanet e dyshimta për të përjashtuar, për shembull, melanomën.

Ne shpjegojmë menjëherë se nga vjen teoria që nishanet në fytyrë nënkuptojnë plakje më të ngadaltë. Marrëdhënia midis pranisë së nishaneve gjenetike dhe një procesi më të ngadalshëm të plakjes së trupit u zbulua disa vite më parë nga shkencëtarët nga Kolegji King’s në Londër. Disa kohë më parë, ata zbuluan se shenja të tilla të lindjes gjenden shpesh tek njerëzit që kanë kocka më të forta, vizion më të mirë dhe zemër më të shëndetshme. Këto lidhje ka të ngjarë të jenë gjenetike. Njerëzit me një numër të madh nishanesh besohet se kanë telomere më të gjata, skajet e kromozomeve që mbrojnë ADN-në nga gabimet e kopjimit.

Çfarë thonë nishanet e fytyrës për ne?

Sipas artit kinez të leximit të fytyrës së njeriut, kjo tregon shumë për një person. Varet se ku është nishani: në flokë, në vesh apo ndoshta rreth gojës…

Nishanet përgjatë vijës së flokëve: Kjo është një shenjë e fatit të mirë, dhe sa më thellë të jenë të fshehura, aq më mirë. Ngjyra e shenjës së lindjes është gjithashtu e rëndësishme, e zeza dhe me shkëlqim janë më me fat.

Rreth vetullave: Më së shpeshti karakterizojnë njerëz karizmatikë, impulsivë, të vendosur. Ata janë gjithashtu një shenjë e ambicies së madhe. Njerëz të tillë mund të arrijnë shumë, veçanërisht në fushën e letërsisë dhe arsimit.

Nishanë në veshkë: Karakterizohen nga njerëz shumë të ndjeshëm dhe delikate; ata mund të paralajmërojnë një jetë të gjatë dhe lumturi në jetën private.

Nishanët në faqe: Personat që i kanë pëlqejnë të jenë në qendër të vëmendjes, kanë aftësi drejtuese, respektojnë. Ata mund të arrijnë sukses të madh në jetën profesionale.

Nishanet e mjekrës: Janë tipike për personat që pëlqejnë ndryshimet, si në jetën personale dhe profesionale. Është një simbol i suksesit financiar.

Një nishan në cep të gojës është një shenjë e mirëqenies dhe përmbushjes në jetën private dhe profesionale.

Mos harroni se nishanet e çrregullta, asimetrike, të sheshta dhe të zmadhuara duhet të konsultoheni me një dermatolog!/Rahoveci INFO

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!