Nisë protesta në anën serbe në Jarinjë, ekstremistë të maskuar në turmë

Dhjetera qytetar janë duke protestuar në pikën kufitare në Jarinje nga ana e Serbisë.

Një pjesë e qytetarëve janë parë të maskuar, ndërsa në duar kanë flamuj të Serbisë.
Grupi i qytetarëve që janë duke protestuar në anën e Serbisë janë ndaluar një një kordon i Policisë së Serbisë.

Policia serbe ka vendosur kordon për t’i ndaluar për të hyrë në Kosovë. KFOR ka krijuar një kordon me blinda dhe tela të gjembuar në zonën ku janë policia në Jarinjë.

Në pamjet e publikuar nga Kossev shihen persona të maskuar në turmë.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!