Nis takimi i Kurtit me Borrellin dhe Lajçakun

Ka nisur takimi i Kurtit me Borrellin dhe Lajçakun.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka nisur takimin me Përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Evropian Josep Borrell dhe të dërguarin special për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, në Ohër.

Më herët, Borrelli dheLajçak, takuan presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Në fund do të mbahet takimi trelateral.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!