Nis seanca në Këshill të Sigurimit, Gërvalla zë vend në sallë e shoqëruar nga Blerim Reka

Në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ka nisur seanca për Kosovën.

Në sallë ka zënë vend edhe kryediplomatja kosovare, Donika Gërvalla Schwarz bashkë me një prej këshilltarëve të saj dhe përfaqësuesin e Kosovës në New York, Blerim Reka.

Në këtë seancë do të raportojë Përfaqësuesja Special e Sekretarit Gjeneral, Caroline Ziadeh.

Rusia kishte bërë përpjekeje që të pengojë Kosovën që të përfaqësohet në këtë seancë.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!