Nis seanca e të akuzuarve për trazira në Veri, i pranishëm edhe “Llune”

Një nga organizatorët e sulmeve në veri, Milun Milenkovic, i njohur si ‘Llune’,  ka dal sot para trupit gjykues në Prishtinë.

Njësia Speciale e Kosovës kishte arrestuar atë me 13 qershor të vitit të kaluar.

Ai njihet si një nga organizatorët kryesor të sulmeve ndaj pjesëtarëve të KFOR’it gjatë trazirave të fundit në Veri.

Sipas ministrit Xhelal Sveçla, “Llune” ishte një nga udhëheqësit e formacionit kriminal “Mbrojtja Civile” dhe “bosi” i bandave kriminale ndër vite në Veri, raporton Indeksonline.

I akuzuari tjetër është Aleksander Vllahiq, ish pjesëtar i Policisë së Kosovës, i nacionalitetit serb.

Në seancë është edhe Dejan Pantic, i akzuar për sulm ndaj objektit të Komisionit Komunal Zgjedhor në Veri.

Lajmet Nis seanca e të akuzuarve për trazira në Veri, i pranishëm edhe “Llune” >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>