Nga Rama te Çuçi, Balla e Rrumbullaku, emrat që do dëshmojnë për TIMS-in

Komisioni Hetimor për çështjen e administrimit të të dhënave të sistemit TIMS zhvilloi mbledhjen e parë të tij nën drejtimin e deputetit të Partisë Demokratike, Ervin Salianji.

Gjatë mbledhjes, nënkryetari Toni Gogu, propozoi deputetin Xhemal Qefalia si Sekretar të këtij komisioni. Propozimi u votua unanimisht nga të gjithë anëtarët.

Ndërkohë Gogu i kërkoi kryetarit Ervin Salianji që t’i përmbahen objektit për të cilin është votuar në Kuvend ngritja e këtij Komisioni Hetimor.

Në fjalën e tij, duke iu referuar punës që do të realizojë ky komision në javët në vazhdim theksoi se në cilësinë e dëshmitarëve propozoi që të thirren:

 • Edi Rama
 • Taulant Balla
 • Muhamet Rrumbullaku
 • Forian Sulemani
 • Bledar Çuçi
 • Gledis Nano
 • Ardi Veliu
 • Zef Laska
 • Neritan Nallbati
 • Dorian Tola
 • Ervin Muça
 • Ervina Gjana
 • Besian Tanuzi
 • Ardit Muça
 • Elona Gogo
 • Eraldin Ndreca
 • Ergis Hidri
 • Xhulieta Çollaku
 • Elvis Hysi
 • Nevila Xoxa
 • Kompania “Horizont”

Ndërkaq shqyrtimi i dokumentacionit u vendos që do të bëhet nga komisioni më 20 prill. Ndërsa dëshmitarët do të merren në pyetje deri më 5 qershor dhe analizimi i akteve 25 qershor.

Shqyrtimi përfundim dhe mbyllja e hetimeve, sipas agjendës është parashikuar si datë fundore 5 korriku, ndërsa prezantimi i raportit final 15 korrik dhe më 21 korrik 2024 do të publikohen dhe përfundimi i hetimeve.

Lajmet Nga Rama te Çuçi, Balla e Rrumbullaku, emrat që do dëshmojnë për TIMS-in >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>