Nga negociatat me PS te Komisioni i “Zgjedhores”, Bardhi mbledh sot grupin parlamentar të Rithemelimit

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Rithemelimit, Gazment Bardhi pritet të mbledhë sot grupin parlamentar.

Sot pritet që Bardhi të njoftojë deputetët për pikën ku kanë mbërritur negociatat me kreun e grupit parlamentar të PS Blendi Çuçi dhe në lidhje me Komisionin e Posaçëm të Reformës Zgjedhore.

Këtij komisioni i mbaron mandati pas disa ditësh, mandat që pritshmëritë janë të mos zgjatet.

Kjo sjell që Reforma të diskutohet në Komisionin Parlamentar të Ligjeve. Këtu pritet të krijohet një nënkomision me anëtarë të barabartë të PD dhe PS. Aty pritet të zhvillohen më tej diskutimet në raport me ndryshimet dhe propozimet për reformën Zgjedhore.

Një tematikë tjetër do të jetë edhe ngritja e komisioneve hetimore.

Lajmet Nga negociatat me PS te Komisioni i “Zgjedhores”, Bardhi mbledh sot grupin parlamentar të Rithemelimit >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>