Nëse dëshironi të tërhiqni fat, mos i bëni këto gjëra në natën e ndërrimit të viteve

Një vit i ri shënon një fillim të ri. Prandaj, në shumë vende ka besime të ndryshme se disa veprime në natën e Vitit të Ri mund të ndikojnë në fatin në muajt në vijim. Shumica e besimeve lidhen me gjëra që nuk duhet t’i bëjmë nëse duam që planet dhe dëshirat tona të realizohen në vitin e ardhshëm.

Njëra prej tyre i referohet marrëdhënieve emocionale me të afërmit. Domethënë, sipas besimit popullor, nuk duhet të harroni asnjëherë t’i uroni të dashurit tuaj për Vitin e Ri, sepse përndryshe do të distancoheni prej tyre në vitin e ardhshëm.

Siguria financiare është një nga gjërat për të cilat secili prej nesh përpiqet shumë, ndaj ekziston një bindje e fortë që nuk duhet të huazoni më 31 dhjetor apo 1 janar, sepse një fillim i tillë viti parashikon edhe dymbëdhjetë muaj probleme materiale.

Gjithashtu nuk duhet të nxirrni asgjë nga shtëpia në 1 Janar. Ky besim vlen absolutisht për gjithçka. Megjithatë, është i ndryshëm nëpër vende të ndryshme. /abcews.al

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!