Nënkryetarja e Prishtinës jep një lajm për gastronominë

Nënkryetarja e Komunës së Prishtinës, Donjeta Sahatçiu ka njoftuar se është miratuar rregullorja për orarin e punës dhe mbrojtjen nga ndotja akustike në sektorin e gastronomies.

Sahatçiu ka thënë se asambleistët e të gjitha subjekteve politike janë treguar konstruktiv për të mirën e qytetarëve.
“Miratohet unanimisht rregullorja për orarin e punës dhe mbrojtjen nga ndotja akustike në sektorin e gastronomisë me 45 vota pro, pa asnjë votë kundër dhe abstenim. Si udhëheqëse politike e këtij procesi disa mujor falenderoj sinqerisht asambleistët e të gjitha subjekteve politike për konstruktivitetin dhe mbështetjen në të mirë të qytetit”, ka shkruar ajo në Facebook.

Postimi:

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!