Në Zveçan arrestohen dy persona për shkatërrim të mjedisit

Të hënën rreth orës 10:30 janë arrestuar dy vetë në fshatin Serbovc të Zveçanit, pasi që për të njëjtit dyshohet se kanë kryer gërmime me ekskavator dhe kanë shkatërruar mjedisin.

Sipas raportit 24-orësh të Policisë, pas intervistimit, dy të dyshuarit janë liruar dhe rasti vazhdon në procedurë të rregullt.

“Fsh. Serbovc, Zveçan / 06.11.2023 – 10:30. Janë shoqëruar në stacionin policor dy meshkuj kosovarë, pasi që ishin hasur duke kryer gërmime me ekskavator, me ç’rast ku dyshohet se kanë shkatërruar mjedisin. Me vendim të prokurorit pas intervistimit dy të dyshuarit janë liruar dhe rasti vazhdon në procedurë të rregullt”, thuhet në raport.

Lajmet Në Zveçan arrestohen dy persona për shkatërrim të mjedisit >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>