Në Shtime gjendet një predhë artilerie, dyshohet të jetë nga Lufta e Dytë Botërore

Një predhë artilerie është gjetur sot në Shtime, ka njoftuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Ferizajt, Kanun Veseli.

Ai tha se dyshohet që predha është nga Lufta e Dytë Botërore.

“Me datën 11.04.2024, rrethe orës 11:30 kemi pranuar një informatë se afër rezervoarit të ujit në rrugën ,,Skenderbeu” në Shtime ishte një mjet i dyshuar,  predhë artilerie,  e cila dyshohet të jetë nga lufta e dyte botërore. Patrulla e policisë ka siguruar vendin e ngjarjes dhe janë njoftuar njësia përkatëse e FSK-së”, tha ai.

Lajmet Në Shtime gjendet një predhë artilerie, dyshohet të jetë nga Lufta e Dytë Botërore >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>