Në Pejë digjet një banesë, 4 persona kërkuan ndihmë mjekësore

Një banesë është djegur sonte në rrugën “Lekë Dukagjini” në Pejë. Si pasojë e tymit, katër persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore.

Zëdhënësi i policisë për Rajonin e Pejës, Fadil Gashi, tha se zjarrfikësit kanë arritë me lokalizu zjarrin.

“Rreth orës 18:00 policia është njoftuar se në rrugën “Lekë Dukagjini” zjarri ka kapluar një banesë, policia dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes, zjarrin dikur vonë kanë arritë me lokalizu zjarrfikësit, mirëpo dëmet janë të mëdha banesa është djegur. Katër persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore si pasojë e tymit”, tha Gashi.

I njëjti tha se në kohën kur ka ndodhur zjarri, askush nuk ka qenë në banesë.

Për këtë rast, zëdhënësi i Prokurorisë së Pejës, Shkodran Nikçi, tha se prokuroria e ka autorizuar ekspertin e zjarrit që të dalë në vendin e ngjarjes për të mësuar shkaktarin e zjarrit.

Lajmet Në Pejë digjet një banesë, 4 persona kërkuan ndihmë mjekësore >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>