Ndërtohet linja më e gjatë në botë me 1180 sanduiçë në Brazil

Një kompani braziliane ushqimore fitoi një rekord botëror Guinness duke ndërtuar një linjë me 1,180 sanduiçe.

Organizata e mbajtjes së të dhënave njoftoi se kompania e ushqimit Perdigão përgatiti këtë surprizë për klientët, me sanduiçe të njohur si “torpedo”, me rastin e  469-vjetorit të qytetit të Sao Paulo.

Sanduiçët u përgatitën nga një ekip prej 40 vetash për rreth pesë orë dhe u mblodhën në një rresht në parkun urban Parque Ibirapuera. Një vëzhgues i Guinness ishte në dispozicion për të verifikuar çdo sanduiç me gjatësi të paktën 30 centimetra.

Sanduiçët e përdorur në këtë ngjarje iu servirën publikut pasi u konfirmua rekordi./Rahoveci INFO

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!