Ndërron jetë 31-vjeçari që ra nga lartësia e një objekti në ndërtim në Fushë Kosovë

Vdes 31-vjeçari që ra nga lartësia e një objekti në ndërtim në Fushë Kosovë.

Mëngjesin e së shtunës ka vdekur punëtori që një javë më parë kishte rënë nga lartësia e një objekti në ndërtim në Fushë Kosovë. Viktima është 31-vjeçar.

I njëjti ka qenë duke u trajtuar në Mjekimin Intensiv Qendror në Qendrën Kliniken Universitare të Kosovës (QKUK), ku edhe ka ndërruar jetë.

Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar mjeku kujdestar në Mjekimin Intensiv Qendror, Mentor Alimusa.

“Pacienti ka vdekur mëngjesin e sotëm. Ka pasur lëndime serioze në kokë, pra ka qenë në politraumë dhe nuk ka arritur t’u mbijetojë plagëve”, ka thënë Alimusa.

Ndryshe, 31-vjeçari ka rënë nga objekti të shtunën e 4 shkurtit, ndërsa rasti është raportuar nga Policia e Kosovës një ditë më vonë.

“Viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe është dërguar për trajtim mjekësor në QKUK. Në vendin e ngjarjes përveç njësive policore, ka dalë edhe prokurori si dhe inspektori i punës”, thuhej në raportin policor.

Lidhur me rastin janë arrestuar dy persona, pronarë të kompanive punë kryese dhe të njëjtit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!