Muslija kalon në Bundesligë

SC Freiburg ka nënshkruar me yllin e Kosovës, Florent Muslija, së fundi ka luajtur për SC Paderborn.

Pas transferimit nga Hannover 96, sulmuesi Florent Muslija ka qenë në SC Paderborn që nga fillimi i vitit 2022 dhe ka luajtur 70 ndeshje konkurruese për klubin e divizionit të dytë gjatë kësaj periudhe.

Në këto ai shënoi 25 gola dhe 14 asistime. Në total, 25-vjeçari ka bërë 17 ndeshje në Bundesligë, 125 ndeshje në Bundesligën e dytë dhe 42 paraqitje në ligën e tretë.

Muslija është trajnuar në radhët e të rinjve të Karlsruher SC dhe është lojtar aktiv i kombëtares së Kosovës, për të cilin ka luajtur 23 herë deri më tani.

Florent Muslija u shpreh i lumtur me këtë transferim.

“Kam mundur të përjetoj atmosferën e mrekullueshme në stadiumin Europa-Park në ndeshjen e kupës në vjeshtë.

Tani mezi pres të njoh shokët e mi të rinj, të zhvillohem më tej këtu dhe të jap gjithçka për klubin sportiv.”

Florent Muslija merr fanellën me numër 23 te Freiburgu, teksa u dakordua që të mos zbulohej përmbajtja e kontratës.

Lajmet Muslija kalon në Bundesligë >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>