Murphy takohet me Peach, flasin për bashkëpunimin rreth dialogut Kosovë-Serbi

Senatori amerikan, Chris Murphy, ka njoftuar se sot e ka pritur në SHBA emisarin britanik për Ballkanin Perëndimor, Stuart Peach.

Murphy ka thënë se në këtë takim kanë folur për atë se si Mbretëria e Bashkuar dhe SHBA mund të punojnë së bashku për dialogun Kosovë-Serbi dhe për Bosnje e Hercegovinën.

“Gëzohem të mirëpres të dërguarin e Britanisë për Ballkan, Lordin Stuart William Peach në zyrën time sot për të folur rreth mënyrës se si Mbretëria e Bashkuar dhe SHBA mund të punojnë së bashku për çështjet e Kosovës/Serbisë dhe Bosnjës”.

Lajmet Murphy takohet me Peach, flasin për bashkëpunimin rreth dialogut Kosovë-Serbi >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>