Muriqi në formacionin më të mirë të Euro 2024

SofaScore ka publikuar edhe formacionin më të mirë të xhiros së parë ku ylli i dardanëve, Vedat Muriqi është në krye të sulmit.

Reprezentuesi kosovar është në sulm me notë 8,8 së bashku me Alvaro Moratan dhe Benjamin Seskon.

Në portë është portieri i Azerbajxhanit, ëahrudin Mahammadaliyev, derisa mbrojtja përbëhet nga treshja Bednarek, Simon Kjaer e Porteous.

Në mesfushë janë Dejan Kulusevski, Scott McTominnay, Christian Eriksen dhe lituanezi Cernych. 

Lajmet Muriqi në formacionin më të mirë të Euro 2024 >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!