MPJ-ja për mbylljen e Merdarës: Grupet kriminale e bllokuan, të shfrytëzohen pikat tjera kufitare

MPJ ka bërë të ditur se grupet kriminale serbe kanë bllokuan pikën kufitare në Merdarë.

MPJ u ka bërë thirrje të gjithë bashkatdhetarëve dhe qytetarëve që janë në lëvizje që t’i shfrytëzojnë pika të tjera kuftiare për qarkullim deri në një informim tjetër zyrtar nga ana e institucioneve të Kosovës.

“Nëse keni hyrë tashmë në Serbi, atëherë ju lutemi t’i përdorni pikat kufitare ne Mutivodë, Dheu i Bardhë ose të merrni rrugë përmes Maqedonisë së Veriut (pikë-kalimi kufitar i Preshevës) përmes Shkupit”, thuhet në njoftimin e MPJ-së.

Se pika kufitare në Merdarë është bllokuar, tashmë zyrtarisht ka njoftuar edhe Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!