Morinë: Kapet 36-vjeçari turk i shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafikim droge

Kapet në Morinë një 36-vjeçar turk i shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafikim droge.

Një shtetas turk i shpallur në kërkim është arrestuar në Morinë.

36-vjeçari K. S. është i dënuar me 25 vjet burgim për trafikim droge, vjedhje me armë dhe krime kundër personit.

Në vijim të veprimeve shtetasi K.S. u arrestua me qëllim ekstradimi drejt Turqisë dhe nga Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Ankara, vijojnë veprimet procedurale për ekstradimin e tij, thuhet në njoftimin e policisë.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!