Miroslav Lajçak takohet me kryetarin e PDK-së

Fillojnë takimet: Lajçak takohet me kryetarin e PDK-së.

Emisari i posaçëm i BE-së, Miroslav Lajçak, është takuar me kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi.

Në kuadër të vizitës së tij në Prishtinë, ai do të takohet të premten edhe me kryetarët e LDK-së dhe AAK-së.

Me kryetarin e AAK-së në 11:45, ndërsa do të jetë në LDK në orën 14:45.

Kujtojmë se dje ai është takuar edhe me kryeministrin Kurti e presidenten Osmani, takime të cilat i ka cilësuar konstruktive në procesin e dialogut.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!