miroslav Lajçak takohet me Gabriel Escobar, diskutojnë për hapat e mëtutjeshëm në dialog.

Lajçak takohet me Escobar, diskutojnë për hapat e mëtutjeshëm në dialog.

Emisari special i BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është takuar sot me të dërguarin e Posaçëm të SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Lajcak përmes një cicërime njoftoi se në këtë takim është diskutuar për hapat e mëtutjeshëm në dialog.

“Harta e hapave të mëtejshëm në Dialog me kolegun dhe mikun tim, Escobar. Mezi presim të vazhdojmë bashkëpunimin tonë shumë të ngushtë në vitin 2023”, shkroi Lajcak.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!