Miratohet raporti përfundimtar për projektligjin e shëndetit riprodhues dhe fertizilim të asistuar mjekësor

Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, me 5 vota për dhe një kundër ka miratuar raportin përfundimtar për Projektligjin për shëndetin riprodhues dhe fertilizim të asistuar mjekës.

Kundër këtij projekligji ka votuar vetëm deputetja e VV-së, Labinotë Demi-Murtezi.

Kryetarja e këtij Komisioni, Fatmire Kollcaku tha se janë përmbushur të gjitha kushtet për procedimin e këtij projektligji për në Kuvendin e Kosovës dhe se tani i mbetet Kuvendit për miratim ose jo të këtij Projektligji. /EO

Lajmet Miratohet raporti përfundimtar për projektligjin e shëndetit riprodhues dhe fertizilim të asistuar mjekësor >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>