Ministria e Mbrojtjes me tetë prioritete për vitin 2024

Ministria e Mbrojtjes ka bërë sot publikimin e prioriteteve për vitin 2024.

Pjesë e këtij plani është: nënshkrimi i marrëveshjes kornizë të mbrojtjes me Republikën e Turqisë, draftimi i marrëveshjes kornizë të mbrojtjes me SHBA, përgatitjet për pjesëmarrjen e FSK-së në ushtrimin shumëkombësh “Defender Europe 25”, koordinimi në krijimin e Qendrës Regjionale për Menaxhimin e krizave e të tjera.

Njoftimi i plotë:

Prioritetet e Ministrisë së Mbrojtjes për vitin 2024

Thellimi dhe zhvillimi i bashkëpunimit bilateral, rajonal dhe ndërkombëtar, pjesëmarrja në operacione ndërkombëtare.

Lajmet Ministria e Mbrojtjes me tetë prioritete për vitin 2024 >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>