Ministria e Financave hap aplikimin për shtesat për fëmijët deri në 16 vjeç

Hapet aplikimi për shtesat për fëmijët deri në 16 vjeç.

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka njoftuar se është hapur aplikmi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16-vjeçare.

Ai tha se po përmbushet “në tërësi njëri nga premtimet kryesore të Qeverisë”.

“Dhe, më në fund, përmbushet në tërësi njëri nga premtimet kryesore të Qeverisë sonë. Nga tani e tutje, të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare mund të përfitojnë nga shtesat mujore për fëmijë. Qeveria për Familjet”, ka shkruar Murati.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!