Ministri qëllohet për vdekje nga truproja i tij

Një ushtar i ushtrisë kombëtare të Ugandës ka qëlluar dhe vrarë një ministër të qeverisë të cilin ai e ruante.

Koloneli në pension Charles Okello Engola, minister i Punëve në Uganda, u qëllua me armë zjarri në shtëpinë e tij në kryeqytetin Kampala, mëngjesin e së martës.

LEXO EDHE KETE

Pse Mbreti Charles refuzoi të kishte një terminal në aeroport me emrin e tij

Nuk dihet ende nëse paraprakisht ka pasur një zënkë mes ushtarit dhe shefit të tij. Ushtari, i cili ende nuk është identifikuar zyrtarisht, më pas vrau veten disa minuta më vonë. /Rahoveci.info.info./

Lajmet Ministri qëllohet për vdekje nga truproja i tij >> BotaPress.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!