Ministri Peci viziton verarinë “Illyrian Wine”

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural Faton Peci, në vazhdën e vizitave të organizuar në shënim të 25 Majit – Ditës së Verës në Rahovec, ka vizituar verarinë “Illyrian Wine”. Nga aty, Peci u njoftua për procesin e përpunimit të verës nga menaxheri i kompanisë, Bejtullah Haxhimurati. Ministri Peci u zotua që ky sektor do të përkrahet nga dikasteri që ai e drejton.

Source

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>