Ministri Mehaj tregon se janë shtuar operatorët specialistë për qitje të mprehtë

Mehaj tregon se janë shtuar operatorët specialistë për qitje të mprehtë.

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka thënë se janë duke u shtuar operatorët tanë specialistë për qitje të mprehtë

Ai në një postim në Facebook shkruan se në Komandën e Doktrinës dhe Stërvitjes po realizohen trajnimet në përputhje me misionin dhe konceptin bashkëkohor të profesionalizmit të kuadrove tona në të gjitha profilet.

“Edhe trajnimi dyjavor specialistik për qitje të mprehtë u realizua me sukses të lartë, si në pjesën terorike ashtu edhe atë praktike në qitje në kushte të ndryshme atmosferike”.

“Efektiviteti shumë i lartë i treguar në qitje është dëshmi se komandot tona janë të përgatitur vetëm për fitore në çdo operacion.Vazhdojmë drejt sukseseve të radhës!”, shkruan më tej Mehaj.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!