Ministri gjerman shkon në presidencë, e pret Osmani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim ministrin gjerman të Mbrojtjes, Boris Pistorius.

Pas takimit, Osmani dhe Pistorius do të dalin në konferencë të përbashkët për media.

Ministri gjerman më pas do të takohet edhe me kryeministrin Kurti, më saktësisht në orën 12:30.

Ministrin Pistorius do ta presë në takim edhe ministri Ejup Maqedonci.

Takimi do të nisë në orën 13:30.

Ndërkaq në orën 15:00 Maqedonci dhe Pistorius do të  shohin për së afërmi kapacitetet profesionale dhe mjetet teknike të Qendrës Ndërkombëtare të Kërkim-Shpëtimit (QNKTSH).

Lajmet Ministri gjerman shkon në presidencë, e pret Osmani >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>