Meloni nesër në Shqipëri, zbardhet agjenda zyrtare – Rama do ta presë në Gjadër

Giorgia Meloni, kryeministre e Italisë, do të zhvillojë një vizitë disa orëshe në Shqipëri.

Ajo do të udhëtojë drejt zonës së Gjadrit, Lezhë, ku kanë nisur punimet për ngritjen e qendrës së pritjes së emigrantëve, që do të strohen në Shqipëri, bazuar në marrëveshjen e firmosur mes dy qeverive.

Sipas një njoftimi zyrtar, kryemininistri i Shqipërisë Edi Rama dhe kryeministrja e Italisë Giorgia Meloni do të vizitojnë zonën e Gjadërit që mbulon protokolli i bashkëpunimit Itali-Shqipëri për çështjet e migracionit në orën 11:15.

Në orën 12:00 Rama-Meloni do të zhvillojnë konferencë për shtyp.

Lajmet Meloni nesër në Shqipëri, zbardhet agjenda zyrtare – Rama do ta presë në Gjadër >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>