Mega-operacion i SPAK në Tiranë, 11 të arrestuar – mes tyre edhe drejtues policie. Akuzat nga pastrim parash te ndihmë në vrasje

Ish-drejtori i Policisë së Tiranës, Erzen Breçani është shoqëruar në polici bashkë me 11 persona të tjerë.

Ende nuk dihen arsyet e shoqërimit në polici, ndërsa operacioni është në zhvillim e sipër në bashkëpunim me Prokurorinë e Posaçme.

Prokurori Vladimir Mara ka paraqitur kërkesën e miratuar nga GJKKO. Paraprakisht thonë burime jo zyrtare përfshirë në operacion janë 5 punonjës ose ish-punonjës policie.

Mes personave që ka urdhër arrest edhe me funksion drejtues në sektorë të policisë si dhe një nga djemtë e Breçanit.

Transkriptimi i komunikimeve në aplikacionin Sky ka zbërthyer grupin dhe janë ngritur mbi ta akuzat për të paktën 6 vepra penale.

Urdher arresti ka edhe per Ervin Maten i njohur ai armiku i Ervis Martinajt.

Lajmi në përditësim…

Lajmet Mega-operacion i SPAK në Tiranë, 11 të arrestuar – mes tyre edhe drejtues policie. Akuzat nga pastrim parash te ndihmë në vrasje >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>