Mediet e huaja jehonë familjes shqiptare që mban në shtëpi Kuranin më të vogël në botë

Të analizave shkencore, por sipas studiuesit Elton Karaj, libri me 900 faqe ka nisur të qarkullojë që prej shekullit të 19-të.

“Ky Kuran është printuar në një format shumë të vogël, është ndër më të vegjlit në botë. Në pamje të parë mund të them se publikimi i tij daton nga fundi i shekullit të 19-të”, thotë Karaj.

LEXO EDHE KETE

Kriminelët e nivelit të lartë kalojnë në luftën e fshehtë kundër Putinit

Për ekspertin bëhet fjalë për një vepër të jashtëzakonshme dhe me shumë vlerë. “Jemi me fat që kjo kopje është në Shqipëri”, thotë ai./albeu.com/

Lajmet Mediet e huaja jehonë familjes shqiptare që mban në shtëpi Kuranin më të vogël në botë >> BotaPress.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!