Mediat turke japin detaje për pritjen e Kurtit nga Erdogani

Një prej mediave më të mëdha turke “Yeni Safak”, ka raportuar për vizitën e sotme të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në Ankara dhe takimin me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan.

Takimi me Kurtin siç shkruan kjo media turke, ka zgjatur 1 orë e 50 minuta dhe ka qenë e mbyllur për media.

Bashkë me Erdogan në takim kanë qenë zvëndëspresdienti Cevdet Yilmaz dhe ministri i Mbrojtjes, Yasar Guler. /Yeni Safak

Lajmet Mediat turke japin detaje për pritjen e Kurtit nga Erdogani >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>