Mbrojtësi i kombëtares shqiptare rinovon me Benfikën

Adrian Bajrami rinovon kontratën me klubit e njohur portugez, Benfika.

Qendërmbrojtësi 21-vjeçar, pjesë e Benfikës B që nga vitit 2022, ka nënshkruar kontratën e re me kohëzgjatje deri në vitin 2026.

I lindur në Zvicër dhe i formuar si futbollit në vendin helvet, Bajrami është grumbulluar në vitin 2022 nga Shqipëria dhe ka luajtur me fanellën kuqezi në tri miqësore: në humbjen 1-3 me Italinë, në fitoren 2-0 me Armeninë dhe në barazimin 0-0 me Estoninë.

Me Benfikën B këtë sezon është aktivizuar në 20 ndeshje dhe ka shënuar një gol.

Lajmet Mbrojtësi i kombëtares shqiptare rinovon me Benfikën >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>