Lushtaku largohet nga zyrat e EULEX-it, Specialja ia konfiskon telefonin

Nënkryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku, para pak momentesh ka dalë nga zyrat e EULEX-it, ku ishte duke u intervistuar.

Avokati i tij Artan Qerkini bëri me dije se Lushtakut i është konfiskuar telefoni nga Specialja, teksa shtoi se ai nuk është i dyshuar dhe nuk ka pasë urdhërarrest.

Lexo edhe:

Sami Lushtaku dërgohet në orët e vona në zyrat e EULEX-it

Ndërkohë, Lushtaku nuk është deklaruar para mediave se për çfarë  arsye është intervistuar. Ai është larguar nga zyrat e EULEX-it në Fushë Kosovë me veturën e tij.

Përndryshe, Specialja dje ka bastisur edhe shtëpinë e ish komandantit të UÇK-së Sylejman Selimi.

Lajmet Lushtaku largohet nga zyrat e EULEX-it, Specialja ia konfiskon telefonin >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>