Lojtari shqiptar shkëlqen në Angli

Anis Mehmeti shndërrohet në protagonist në Championship me skuadrën e Bristol City.

Sulmuesi shqiptar i dhuroi fitoren skuadrës së tij teksa gjeti rrugën e rrjetës në minutën e 73, përballë Leicester City.

Bristol fitoi me shifrat 1-0 falë golit të Mehmetit, një gol që për nga mënyra e ekzekutimit ishte shumë i bukur.

23-vjeçari kontrolloi topin në hyrje të zonës kundërshtare dhe me një goditje të fortë me të majtën shkundi rrjetën për të ndezur festën te Bristol City.

Ky ishte goli i tretë në këtë sezon për Mehmetin.

Pas kësaj fitoreje, Bristol ngjitet në kuotën e 50 pikëve në vend të 12 ndërsa Leicester mban vendin e dytë me 82 pikë.

Lajmet Lojtari shqiptar shkëlqen në Angli >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>